Illustratie van Gideon, Harrow en Nona uit The locked tomb serie in een duistere science fantasy wereld met necromantie
Gideon, Harrow en Nona in de duistere science fantasy wereld van The locked tomb.

Locked Tomb serie review: Gideon, Harrow en Nona in een duistere science fantasy wereld

In deze Locked Tomb serie review vertel ik wat je kunt verwachten van de drie boeken over Gideon, Harrow en Nona. Je krijgt sciencefiction, fantasy en necromantie in een duistere sfeer. Ik leg uit waar het verhaal over gaat, hoe de setting voelt en voor wie deze science fantasy serie een aanrader is.

Boekgegevens Locked Tomb serie (luisterboek)

boekgegevensinfo
SerieLocked Tomb
schrijverTamsyn Muir
genreEen mix van sciencefiction en fantasy, met necromantie, ruimte‑reizen en een gotische sfeer. LGBTQ
luisterboek taalEngels
verteller (Engels)Moira Quirk
duur van de boeken
  • Boek 1: 16 uur en 50 minuten
  • Boek 2: 19 uur en 51 minuten
  • Boek 3: 17 uur en 46 minuten
  • Alle boeken van deze Locked Tomb serie.

    • Gideon the Ninth
    • Harrow the Ninth
    • Nona the Ninth
    • Alecto the Ninth (wordt nog steeds geschreven)

    Waar kun je de Locked Tomb serie lezen of luisteren?

    Waar gaat The locked tomb serie over?

    De Locked Tomb-serie is een duistere science fantasy reeks in de ruimte. Je volgt Gideon, Harrow en Nona in een wereld met necromancers, zwaardvechters en een God die vecht tegen resurrection beasts. Elk boek draait om een raadsel: eerst een moordmysterie, daarna mysteries over identiteit. Pas aan het einde vallen de puzzelstukken op hun plek.

    De Locked Tomb-serie speelt zich af in de ruimte, tussen verschillende sterrenstelsels. In deze wereld strijden necromancers en hun zwaardvechters om te overleven. Er is ook een God: een mens die God is geworden. Hij leidt de strijd tegen resurrection beasts, wezens die hele planeten kunnen opeten.

    Toch is dit vooral de setting waarin alles gebeurt. Elk boek draait namelijk niet zozeer om de strijd, maar om een raadsel dat je samen met de hoofdpersoon probeert op te lossen.

    In het eerste boek voelt het verhaal als een moordmysterie. Verschillende necromancers onderzoeken hoe ze sterker kunnen worden en hoe ze kunnen opstijgen naar een hogere vorm van macht, terwijl ze ontdekken dat ze gevaar lopen op deze vreemde, verlaten plek.

    Het tweede en derde boek draaien vooral om identiteit. Je volgt een hoofdpersoon die zelf ook niet goed begrijpt wat er aan de hand is. De gebeurtenissen lijken soms niet aan te sluiten op het vorige deel. Dat komt omdat er iets niet klopt aan wie de hoofdpersoon is. Pas tegen het einde vallen de puzzelstukken op hun plek.

    Illustratie van twee personages uit The locked tomb serie in een donkere gang, omringd door skeletten
    Duistere sfeer en necromantie spelen een grote rol in The locked tomb serie.

    De setting en sfeer: duistere science fantasy met necromantie

    De serie speelt zich af in een groot rijk in de ruimte. Dit rijk wordt geleid door een onsterfelijke Keizer. Hij was ooit een mens, maar is al eeuwen verheven tot God. Het rijk bestaat uit Negen Huizen. Elk Huis heeft een eigen planeet, een eigen cultuur en een eigen vorm van necromantie.

    In boek 1 worden de necromancers van elk Huis samen met hun cavalier opgeroepen. Een cavalier is een zwaardvechter die de necromancer beschermt. De Keizer wil hen verheffen en uitzonderlijke krachten geven, omdat hij hulp nodig heeft in zijn strijd om het rijk te beschermen. Daardoor voelt necromantie hier tegelijk als wetenschap én als religie.

    De sfeer is bijna overal donker. Het verhaal begint op de planeet van het Negende Huis. Dit is een sombere plek waar alles draait om de dood en de botten van de doden. Daarna verplaatst het verhaal zich naar een verlaten locatie vol ruïnes. Daar moeten de necromancers en hun zwaardvechters geheimen vinden, terwijl de doden nog rondlopen als skeletten. Ook in de volgende boeken kom je vaak op zielloze plekken waar je geen vrolijkheid verwacht.

    Op de achtergrond speelt een groot gevaar. Er woedt een kosmische strijd tussen leven, dood en wederopstanding. En het voelt alsof de strijd eigenlijk al bijna verloren is.

    Bekijk hier een inkijkexemplaar van de e-bookversie om een beeld te krijgen van deze boeken en deze setting.

    De personages

    Gideon Nav, Harrowhark Nonagesimus en Nona zijn de drie hoofdpersonages van The locked tomb. Elk boek volgt één van hen en voelt daardoor anders, terwijl de rode lijn hetzelfde blijft. Je ontmoet ook veel necromancers en cavaliers, en later de Lyctors van de onsterfelijke Keizer. Hun keuzes bepalen wie elkaar helpt en wie elkaar tegenwerkt.

    De hoofdpersonages: Gideon, Harrow en Nona

    Gideon, Harrow en Nona zijn drie totaal verschillende personages. Samen vormen ze het verhaal van deze serie. Elk boek voelt daardoor anders. Je krijgt een nieuwe setting en een andere blik op dezelfde wereld. In boek 3 ontdek je bovendien veel meer over het ontstaan van deze wereld.

    In boek 1 volgen we Gideon Nav. Zij is een rebel met een grote mond. Ze is brutaal, grappig en koppig. En ze zit vol leven. Gideon wil al haar hele leven weg van de planeet waar ze wordt vastgehouden. Ze heeft ook een hekel aan de necromancer Harrowhark Nonagesimus, maar ze moet haar nu juist beschermen. Gideon hoopt dat Harrow haar daarna eindelijk haar vrijheid geeft.

    In boek 2 zitten we ineens in het hoofd van Harrowhark Nonagesimus. Zij is het tegenovergestelde van Gideon. Harrow is intens en serieus. Ze is geniaal, maar ook moeilijk te doorgronden. Als lezer moet je haar herinneringen en keuzes stap voor stap ontrafelen. Het raadsel zit voor een groot deel in Harrow zelf.

    In boek 3 neemt Nona het over. Zij voelt weer heel anders dan Gideon en Harrow. Ook in haar zit een nieuw raadsel verstopt. Het verhaal draait om wie Nona is en wat er met haar aan de hand is. Bij boek 2 en 3 zit het “avontuur” dus niet alleen in wat er gebeurt, maar juist in wat er verborgen zit in de personages.

    Necromancers, cavaliers en Lyctors

    Naast de drie hoofdpersonages ontmoet je veel necromancers en cavaliers. Een cavalier is een zwaardvechter die een necromancer beschermt. In boek 1 leer je meerdere duo’s kennen en ontstaan er vriendschappen en spanningen.

    Ook spelen de Keizer en zijn Lyctors een grote rol in deze serie. De Keizer is de God van deze wereld. Zijn Lyctors zijn eeuwenoude figuren die verbonden zijn met de geschiedenis van het rijk. Zij brengen je steeds dichter bij de oorsprong van deze wereld vol dood.

    Er is niet echt een simpel gevecht tussen goed en kwaad. Veel personages doen wat zij denken dat nodig is om te overleven. En omdat deze wereld al heel lang wankelt, wisselt het steeds: wie helpt wie, en wie werkt elkaar tegen.

    Mijn mening over de locked tomb serie

    Deze serie is heel bijzonder geschreven. Je merkt een groot verschil tussen boek 1 en de boeken daarna. Boek 1 begint nog vrij “normaal”. Je volgt Gideon in een vreemde wereld vol dood, ruïnes en skeletten. Maar vanaf boek 2 verandert de serie meteen van stijl.

    Ik was in shock door het einde van boek 1. Het einde voelt niet als een standaard start van een serie. En dan begint boek 2 ook nog eens alsof je in een ander verhaal stapt. In het begin had ik echt het gevoel dat ik en de hoofdpersoon niet met hetzelfde boek bezig waren. Het begin van boek 2 én boek 3 sluit voor mijn gevoel slecht aan op het einde van het vorige deel.

    Dat is ook precies de bedoeling van deze vertelstijl. Het voelt alsof je net een puzzel hebt gelegd, en iemand schudt hem weer door elkaar. Daarna krijg je nieuwe puzzelstukken die het plaatje totaal anders kleuren. Dat vond ik vaak niet prettig, omdat het chaotisch voelt. Vooral in boek 2 voelde ik me soms vooral in de war. Feiten lijken niet te kloppen met wat je eerder las, en juist dát is onderdeel van het mysterie.

    Wat je wel moet weten: dit is geen snelle, actievolle serie. Het draait niet vooral om gevechten en avontuur in een wereld vol necromantie. Het draait om de innerlijke wereld van de personages. Wie ze zijn. Wat ze voelen, vrezen en verlangen. En hoe hun relaties veranderen. Trauma, liefde, schuld en identiteit spelen een grote rol. De necromantie en de bizarre wereld zijn indrukwekkend, maar ze zijn niet het hart van het verhaal. Het hart zit in Gideon, Harrow, Nona en de mensen om hen heen.

    Wat ik ook mooi vind, is hoe de serie omgaat met gender en seksualiteit. Het is in deze wereld minder vastgezet dan in veel andere boeken. Wie iemand is, zit niet alleen in het lichaam waarin die persoon geboren is. Dat past bij de necromantie en de regels van deze wereld.

    Beoordeling:⭐ 3.5 van de 5 sterren.

    Ik deel in dit artikel links naar plekken waar je het boek kunt kopen of beluisteren. Sommige links zijn affiliate links. Als jij via zo’n link iets koopt, krijg ik een kleine commissie, zonder extra kosten voor jou. Daarmee steun je luisterboekenreviews.nl.

    Illustratie van Gideon, Harrow en Nona uit The locked tomb serie in een duistere science fantasy wereld met necromantie
    Gideon, Harrow en Nona in de duistere science fantasy wereld van The locked tomb.

    Reacties

    Nog geen reacties. Waarom begin je de discussie niet?

      Geef een reactie

      Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *